Wyszukiwarka


Logowanie


Zarejestruj się

Celerity Technologies (Fiber)

logo-celerity

Światłowodowe Kable HDMI z gotowymi wtykami światłowodowymi do zastosowania na długich odcinkach


   Jak powszechnie wiadomo kable HDMI mają jeden ale dość konkretny problem. Nie mogą być stosowane na zbyt długich odcinkach z uwagi na spadki napięcia w przewodach o niskim przekroju co prowadzi do degradacji jakości sygnału a w skrajnych przypadkach do braku komunikacji między urządzeniami. 

Pośrednim rozwiązaniem są tutaj wszelkiego rodzaju ekstendery sygnału HDMI korzystające z okablowania typu Cat5/6 które w zależności od mocy nadajników/odbiorników i jak i jakości kabla pozawalają nam na przedłużenie odcinka do maksymalnie 100m.
To dobre rozwiązanie, ale jest podatne na działanie różnych czynników takich jak ułożenie okablowania strukturalnego, zakłócenia elektromagnetyczne, jakość samego kabla UTP/FTP itd. a ponadto rozbudowujemy instalację o kolejne urządzenia co powoduje konieczność stosowania dodatkowych połączeń, a te zawsze mogą stanowić wrażliwy element instalacji albo punkt spadku jakości sygnału i najczęściej wymagają zapewnienia dodatkowego zasilania (np. nadajnik).

A poza tym - co jeżeli musimy lub chcemy pójść dalej...

Tutaj z pomocą przychodzą nam kable światłowodowe. Oczywiście - ich stosowanie ma sens dopiero od pewnych długości (powyżej 10-15 m), i są droższe niż zwykłe kable HDMI ale w przypadku długich odcinków niwelują konieczność zakupu ekstenderów (i w tym momencie wszystko zaczyna się opłacać), nie powodują spadku jakości sygnału niezależnie od długości odcinka i są niewrażliwe na zakłócenia radiowe i elektromagnetyczne. Efektem jest krystalicznie czysty obraz i dźwięk nawet w przypadku gdy odbiornik znajduje się 300 metrów od nadajnika sygnału.

Dodatkowo kable marki Celetiry Technologies wyposażone są w system połączeń DFO (Detachable Fiber Optic)- oznacza to, że otrzymujemy kabel światłowodowy odpowiedniej długości już z zakończonymi końcówkami, co eliminuje kłopotliwe zarabiania ich w warunkach "polowych".
Końcówki te niewiele szersze od samego światłowodu znacząco upraszczają instalacje samego kabla (przeciskanie przez otwory instalacyjne czy peszle).
Po zakończeniu instalacji po prostu podpinamy je do właściwej wtyczki HDMI. 
 
product-ctfo-connectorproduct-ctfo
Konstrukcja wtryczki DFO

 
product_dfo_cable Charakterystyka kabla:
- maksymalna długość odcinka to 304 m
- wspiera standard 3D, 4K, 1080p, 720p i 480p.
- Zgodny ze standardami High Speed HDMI, HDCP, EDID, CEC, DeepColor
- Realizuje Audio  Return Channel
- Weryfikacja połączenia za pomocą LED na wtyczkach urządzeń
- rozmiar wtyczki światłowodu: 7mm x 9 mm x 25 mm
- rozmiar wtyku HDMI: 8mm x 20mm x 28mm

Dostępne długości: 

- 10,6m 12,1m, 15,2m, 18,2m, 24,3m, 30,4m, 48,7m, 60,9m, 152,4m oraz 304,8m

Istnieje również możliwość przygotowania kabla na zamówienie przycinanego co 15,2m w zakresie od 76,2m do 290m