Wyszukiwarka


Logowanie


Zarejestruj się

Lutron

beznazwy

   Marka Lutron jest utożsamiana z systemami sterowania oświetleniem. Jest to firma która we wczesnych latach 60tych poczyniła pierwsze kroki w dziedzinie sterowania oświtleniem konstruując i patentujac pierwszy ściemniacz oświetlenia. Od tamtego czasu mineło wiele lat lecz Lutron nadal jest marką wytyczającą kierunki w branży, ofertującą najwyższej jakości, produkowany w USA sprzęt do każdych zastosowań. Niezależnie czy jest to kawalerka w apartamentowcu dom, sala konferencyjna czy cały biurowiec - Lutron posiada własciwe rozwiązania dla klienta z każdego segmentu rynku. Najwyższą jakość wykonania i bezawaryjność w przypadku systemów Homeworks i Quantum, Lutron popiera 8 letnią gwarancją. To mówi samo za siebie...

W ramach marki Lutron prowadzimy sprzedaż ultra cichobieznych rolet i zasłon marki Sivoia. 

Powyzsze rozwiązania prezentowane są w naszym salonie pokazowym. A tymczasem zachęcamy do krótkiego zaznajomienia się z najpopularniejszczymi 
 


GRAFIK EYE

  Jednostka GrafikEyeQS to samodzielne urzadzenie, które jest w stanie obsłużyć 3,4 lub 6 grup oświetlenia. Idelane do zastosowania w pomieszczeniu typu salon, open space, salka kinowa lub konferencyjna czy gabinet. Każda z grup oświetlenia może być niezależnie ściemniana a ze wszystkich mogą byc budowane wceny i aranżacje oświetlenia zapisane w pamięciu urządzenia i wywoływane za pomoca przycisków na panelu frontowym.
 
Lutron3
Cztery różne aranżacje oświetleniowe z udziałem światła i rolet na przykładzie salonu


Urządzenie posiada możliwośc rozbudowy o dodatkowe funkcje takie jak sterowanie roletami Sivoia lub zwykłymi czy urządzeniami A/V (ekran, projektor). Posiada też bogatą game wykończeń, począwszy od plastikowych a skończywszy na metalowych od patynowanej miedzi aż po złoto. Klawiatura posiada podświetlene klawisze grawerowane zgodnie z życzeniem klienta. Dostepne jest równiez szereg akcesoriów w postaci dodatkowych klawiatur, czy interfaceów sterowania.
 
6195wuvpRXL
GrafikEye QS ze sterowaniem 6 grupami oświetlenia i dodatkową klawiaturą do sterowania roletami

 
W połączeniu z systemem Radio RA2 możemy również realizować sterowanie jednostką za pomoca iPada/iPhone'a

GrafikEye to trwałe i niezawodne urządzenie cenione zarówno przez uzytkowników jak i instalatorów ze względu na prostotę obsługi i mozliwości rozbudowy i konfiguracji. 

Kluczowe cechy systemu GrafikEye QS to:
- możliwość sterowania 3,4 lub 6 obwodami (grupami) oświetlenia
- możliwośc zaprogramowania 16 scen + wyłącz
- pierwsze 4 sceny dostępne na przyciskach jednostki (pozostałe mogą być wywoływane z klawiatur akcesoryjnych)
- zegar astronomiczny i możliwośc programowania zdarzeń czasowych (np, o wschodzie lub zachodzie słońca)
- sterowanie pilotem IR
- współpraca z czujką ruchu
- molziwość regulacji jasności każdej grupy świateł niezależnie (na panelu pod klapką)
- diody LED informujące o aktualnym poziomie jasności każdej grupy światła
- stabilizacja napięcia (brak zjawiska "oddychania" światła i ponad dwukrotnie wydłużenie żywotności źródeł światła)
- ochrona przepięciowa (każde urządzenie musi przejść w fabryce "uderzenia pioruna"")


Podsumowując, GrafikEye QS jest doskonałym wyborem jeżeli myślimy o wykreowaniu pojedynczego pomieszczenia np. w przypadku gdy nie chcemy inwestować w sterowanie oświetleniem całej inwestycji, a zalezy nam na podkreslniu wagi i estetyki konkretnej przestrzeni.
 


HOMEWORKS QS

  System Homeworks QS jest systemem mogacym zaspokoić potrzeby każdego użytkownika z zakresie kontroli oświetlenia. Niezależnie czy jest to apartament czy też rezydencja lub hotel czy SPA. Homeworks jest w pełni skalowalnym rozwiązaniem które pozwala na precyzyjne "uszycie na miarę" systemu dla inwestycji. Tym sposobem klient otrzymuje instalację w zakresie jaka jest mu niezbędnie potrzebna bez zbędnych dodatków.

Konstrukcja opiera się na zastosowaniu procesora sterującego instalacją i modułów wykonawczych (montowanych w rozdzielni) które mogą sterować oświetleniem (żarowym, halogenowy, świetlówkami, LED itd.) poprzez płynne ściemnianie źródeł światła lub jego włączanie i wyłączanie.
W funkcjonalnośc systemu wchodzi równiez możliwośc sterowania roletami czy urządzeniami posiadającymi możliwość sterowania z systemów automatyki (np. ekrany, projektory, fontanny itd). Doskonałym połączeniem jest integracja z ultra cichymi roletami wewętrznymi Sivoia QS.

System Homeworks QS pozwala na dowolną konfigurację oswietlenia w domu i wywołanie dowolnych scen świetlnych za pomocą jednego przycisku. Niezależnie czy chcesz wyłaczyć tylko jeden żyrandol, czy też wyłączyć światlo w całym domu - akcja ta może zostać przypisana do dowolnego przycisku na dowolnym wyłaczniku w Twoim domu.

Lutron oferuje swoim klientom wiele możliwości wykończenia i wygladu przycisków sterujących - poczawszy od niewielkiego panelu dotykowego, poprzez przyciski z podświetlonymi nazwami scen a skończywszy na wyspecjalizowanych klawiaturach do montażu w nietypowych (np bardzo wąskich) przestrzeniach. Włączniki mogą byc wykończone zarówno w wysokiej jakości plastiku w róznych kolorach jak również w obudowach metalowych z wykończeniami takimi jak mosiądz, aluminium, chrom, czy złoto.
 
Lutron_HomeworkQS
 
Bardzo ważne są kluczowe funkcjonalności systemu Homeworks takie jak:

- Zegar astronomiczny.
  System wie która jest godzina i o której godzinie następuje każdego dnia zachód i wschód słońca, dzieki temi można bez problemu zaprogramować jego działanie determinowane tym kryterium jak np. podniesienie/ opuszczanie rolet, wyłączenie świateł zewnętrznych czy włączenie nastrojowej sceny wieczorowej w domu o zmierzchu. Dodatkowo, mozliwe jest zaprogramowanie aby ta sama scena wywoływana tym samym przyciskiem inaczej wyglądała za dnia a inaczej w nocy.

- Logika warunkowa.
Pod tym pozornie skomplikowanym terminem kryje się prosta funkcjonalność jaką jest wywoływanie akcji systemu w zależności od określonych warunków. Tak funkcjonuje każdy z nas i tak też może funkcjonować nasz dom. To tak naprawdę tutaj zaczyna się przygoda z Inteligetntym Domem. 
Prosty przykład? Proszę bardzo:
   
 Jeżeli
jest weekend i jest już po zmierzchu i mineła godzina 20:00 wtedy włącz fontannę przed domem i zapal oświetlenie elewacji.

lub inny:

Jeżeli alarm został rozbrojony i jczujka w garażu lub przy wejściu wyczuła ruch i jest po zmierzchu zapal oswietlenie w wejściu, korytarzu, 
kuchni i salonie a jeżeli nie jest po zmiarzchu wtedy zapal światło tylko w wejściu i korytarzu i podnieś tylko rolety w salonie i kuchni.

Tym sposobem możemy warunkować działanie naszego domu porą dnia, roku, dniem tygodnia lub miesiąca lub innymi czynnikami - jak na przykład sygnał otwarcia bramy garażowej, czujka ruchu w dowolnym pomieszczeniu itd - to świetna zabawa! 

- Tryb wakacyjny.
Bardzo pożyteczna funkcja pozwalająca na symulację obecności w domu na czas absencji domowników. Służy nie tylko jako "straszak" na potencjalnych złodziei ale również pilnuje codziennych rutyn w naszym domu (odsłanienie okien, oświetlenie elewacji, ogrodu itd). W przypadku systemu Homerowks QS funkcja ta jest szczególnie wyjątkowa z uwagi na fakt iż nie jest to zaprogramowany scenariusz sztucznie odtwarzany każdego dnia ale niejako "nagranie" naszego naturalnego zachowania i przemieszczenia się oswietlenia. Dzięki temi efekt symulacji obecności jest odzwierciedleniem prawdziwego rytmu jego zycia.

- funkcje alarmowe i bezpieczeństwa.
System Homeworks QS może zostać połączony z systemem alarmowym i również reagować na próby włamania. Podstawową funkcjonalnością w takim przypadku jest zapalenie świateł w całym obiekcie i blokada wyłaczników do czasu dowołania alarmu a dodatkowo wywołania alarmowego pulsowania oświetlenia zwenętrznego. Jest to o tyle ważne że o ile często dźwiek samegi alarmu bywa ignorowany to sygnał świetlny na pewno dodatkowo przykuje uwagę.

- sterowanie zdalne oraz iPad/iPhone Android
System posiada mozliwość sterowania zdalnego poprzez internet jak rówież lokalnego poprzez iPada/iPhone'a lub aplikację web. 
 
lutronipad