Wyszukiwarka


Logowanie


Zarejestruj się

ReQuest

ReQuest Logo

Marka ReQuest to najwyżeszej jakości systemy multimedialne audio i video. 
Począwszy od serwerów audio o pojemnościach 320 GB czy 1 TB po systemy złożone z serwerów audio i video z wieloma odtwarzaczmi i macierzami dyskowymi o pojemnościach wielkości kilkudziesięciu TB z zabezpieczeniem RAID. Daje to wiele możliwości nie tylko dopasowania do budżetu instalacji ale również rozwoju w przyszłości. Można bowiem zacząć od prostego serwera i jednego playera a następnie rozbudowywać instalację dodając kolejne odtwarzacze czy dyski.
 
Serwery Filmowe i Muzyczne

Media Server

   Serwer F3 HD jest sercem całego systemu multimedialnego oraz posiada napęd umożliwiajacy archiwizację płyt DVD oraz CD. Możliwość zamówienia go w 3 konfiguracjach z dyskiem o różnej pojemności pomaga w dopasowaniu zarówno do założeń instalacji jak i do budżetu. Dostępna jest również wersja bez napędu CD/DVD z 1 wyjściem audio - F3 Audio One. 
Obie wersje serwera F3 dostępne są z dyskiem 320 GB, 1 TB lub SDD w przypadku gdyby wymagana była jeszcze cichsza praca urządzenia. W tym ostatnim przypadku wymagana jest jednak od razu równoległa instalacja pamięci NAS. Wersje wyposażone w dysk klasyczny mogą być wykorzystane jako inicjalna przestrzeń magazynowa rozbudowywana w kolejnych etapach o dodatkowe pamięci NAS.
Taki wybór umożliwia nie tylko obniżenie wstępnych kosztów instalacji ale także zapewnia jej pełną skalowalność.  
 
Odtwarzacze (Playery) Filmowe

Media Player

   Media Player Mini to podstawowy media player systemu ReQuest. Oferuje dostep do wszystkich treści przechowywanych na serwerze F3 HD i pamięciach NAS.
Niewielkie rozmiary są atutem w przypadku instalacji w małych przestrzeniach. Charakteryzuje się cicha pracą i estetycznym i czytelnym interfacem. 
Ponadto umożliwia odtwarzanie filmów z serwisu Netflix, Hulu, YouTube. A także funkcje podgladu prognozy pogody, kursu akcji czy kamer IP zainstalowanych w systemie.

W przypadku Media Player Plus otrzymujemy dodatkowo napęd BluRay umozliwiający archiwizację płyt BluRay w systemie ReQuest.

Natomiast Media Player 3D umożliwia dodatkowo odtwarzanie filmów w technologii 3D.

W systemie mogą pracować jednocześnie 4 playery sieciowe, ale liczba ta może zostać zwiększona do 15 jeżeli zostaną zastosowane zalecane przez ReQuest macierze dyskowe i okablowanie strukturalne

Nowy Interface pozwala na prostą obsługę (6 przycisków) i nawigację w menu. Czytelne menu pozwala na proste dowolne filtrowanie i wyszukiwanie filmów i zawartości serwera. Menu obsługi dostępne jest w języku Polskim, a także dostępne z urządzeń mobilnych za pomoca aplikacji Maestro. Dodatkowo urządzenie posiada funkcję synchronizacji z iTunes.
 
Interface - Menu Główne  Interface - ekran wyszukiwania
 

Podstawowe funkcjonalności i informacje:

- Obsługiwane rozdzielczości: NTSC: 480p60, 720p60, 1080i30, 1080p60, PAL: 576p50, 720p50, 1080i25, 1080p50
- Wyjście Video: HDMI 1.3a / DVI / VGA
- Wyjście audio: cyfrowe i analogowe
- LAN: 10/100/1000 Ethernet
- Głośność pracy: 26 db
- Odtwarzanie: FullHD, 3D (tylko MediaPlayer 3D)
- Archiwizacja:CD/DVD/BluRay (tylko MediaPlayer Plus)
 

Pamięci  NAS

Oferta ReQuest obejmuje również pamięci NAS z rekomendowanymi przez producenta dyskami skonfigurowane w postaci macierzy RAID 5/6 dla zabezpieczenia zarchiwizowanej zawartości. Taki sposób zabezpieczenia sprawia przy uszkodzeniu jednego lub nawet dwóch dysków jednoczesnie wszystkie zarchiwizowane filmy, muzyka i zdjęcia są bezpieczne i odtwarzane "w locie".
 
NAS 48 bay
Oczywiście możliwe jest wykorzystanie przez klienta własnych dysków NAS, lub odtwarzać pliki z loklanych komputerów. 
 

System Multiroom Audio

IQ Multiroom

  Uzupełnieniem oferty ReQuest jest system multiroom audio ze specjalnie skonfigurowanym serwerem F3 oraz 8-strefowym wzmacniaczem z możliwością rozbudowy systemu aż do 48 stref ! System ma możliwość wspólnego korzystania z zasobów z systemem filmowym. Prosta budowa i rozbudowa systemu pozwala na elastyczne dopasowanie do każdej inwestcji. Sterowanie systemem za pomoca paneli dotykowych lub aplikacji dla urządzeń mobilnych
 
Software

O sile każdego rozwiązania zawsze stanowi oprogramowanie i interface uzytkownika. W przypadku ReQuesta w ostatnim roku został ulepszony i zoptymalizowany interface - teraz nawigacja po systemie jest maksymalnie uproszczona odbywa się za pomoca zaledwie 6 przycisków. 
Nowy system operacyjny współpracujący z aplikacją Maestro pozwalająca na zarządzenie systemem za pomocą urządzeń mobilnych a także streaming zawartości (w tym filmów BluRay) na urządzenia mobilne.
 
Maestro_iPad_MovieStream     Maestro_iPad_Okładki Muzyczne