Wyszukiwarka


Logowanie


Zarejestruj się

Visonos

visonos

Hiszpańska marka Visonos weszla na rynek w 2012 roku i proponuje swoim klientom rozwiazania serwerów i playerów multimedialnych typu entry-level.
W tym przypadku nie sa oferowane macierze dyskowe z zaawansowanymi zabezpieczeniami danych typu RAID.

Każdy serwer posiada wewnętrzny dysk na którym archiwizuje i przechowuje filmy, muzykę i zdjęcia.
W zależności od opcji mozemy wybierać pomiędzy serwerem Audio/Video o pojemności 6TB z archiwizacją płyc CD/DVD i BR lub serverem Audio o pojemności 1 TB z możliwością archiwizacji CD i DVD. 
 
vi3-380x380         vi22-380x380

Archiwizacja płyt następuje automatycznie po wsunięciu jej do napędu a po zakończeniu procesu jest automatycznie katalogowana a z internetu pobierane są okładki, opisy i nazwy ścieżek w przypadku płyt CD. Zarchiwizowane filmy posiadają dostępne wszystkie wersje jezykowe lektorskie i napisów oraz formaty audio jak na płycie źródłowej.
vis1

Przykładowa instalacja, zarządzani iPhone, iPad, pilot IR


Zawartość serwera dostępna jest za pomocą playerów strefowych oferujących interface okładkowy w języku polskim lub poprzez DLNA urządzeń wyposazonych w taką funkcję, Playery podłączane są do telewizora poprzez HDMI (Player Video) jak równiez posiadają własne wyjścia wzmacniacza audio (Player Audio i Video). Player jest urządzeniem niewielkim, wyposażonym w dysk typu flash dzieki czemu funkcjonuje bezgłośnie i łatwo dla niego znaleźć miejsce w każdej przestrzeni. Stwerowanie systemem może odbywać się za pomocą klasycznego pilota, iPhone, iPada (ze wsparciem AirPlay)
 
Visonos Interface 1   Visonos Interface 2   Visonos Interface 3

Dodatkowym atutem da wszystkich uzykowników systemów Sonos, SqueezeBox lub Logitech są wbudowane w serwerze funkcje umozliwiające współpracę z tymi systemami na zasadzie lokalnego serwera plików. Jest to znaczne udogodnienie gdyż czestokroć produenci tych systemów nie oferują urządzeń serwerowo/archiwizujących.